I Niedziela Adwentu

1.      Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas radosnego, ale pełnego powagi oczekiwania na przyjście Zbawiciela w noc Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę przedstawiciele parafii przyjdą do naszych domów przynosząc poświęcone Świąteczne Opłatki na stół wigilijny. Jest to wyraz duchowej więzi z wszystkimi parafianami. Można już nabyć świece na wigilijny stół. Ofiara za małe świece wynosi 10 zł, a za duże 25 zł.

2.      Przez cały Adwent Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.Przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy zwłaszcza dzieci, które tak jak w poprzednich latach będą losować figurkę Dzieciątka Jezus.

3.      W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam w tym dniu na Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00. To wyjątkowa godzina, z którą są związane obietnice licznych łask złożone przez Maryję. Zapraszam w tym dniu również na Mszę Świętą o godz. 16.00 rodziców i dzieci klasy trzeciej i drugiej przygotowujących się do I Komunii Św. na poświęcenie medalików. Uroczystość ta znosi post piątkowy.

4.      Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Smoła i Leżoń. Do sprzątania proszę rodziny: Dynak i Machaj. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę.